Wykorzystanie energii wiatru: direct, akumulatory, sieć energetyczna.

Mocniejsze, wieją rp

Są najrozmaitsze typy wiatru. Takie mocniejsze, które wieją też w Rp, mają okazję zasilać turbiny wiatrowe oraz generować energię elektryczną. Takim sposobem działa elektrownia wiatrowa - alternatywne źródła energii, którego dzisiaj tak w Rp brakuje.

Energię uzyskaną z wiatru można

zużyć na bieżące potrzeby,

zmagazynować w baterii akumulatorów 

oddać do sieci energetycznej.

Zazwyczaj wysoce odczuwalne straty

Zważywszy na zmienną siłę wiatru energia produkowana przez turbinę nie jest stała. Bezpośrednie zespolenie odbiornika z turbiną wiatrową pozwala na wyeliminowanie strat wynikających z przetwarzaniem napięcia. A są to często wysoce odczuwalne straty. Niestety mało urządzeń zdoła przyjąć zasilanie tak marnej jakości. W zasadzie bezpośrednie przesyłanie mocy z turbiny wiatrowej mamy opcję spełniać jedynie do oporowych urządzeń grzewczych. Zwyczajne grzałki rezystancyjne w stanie przetworzyć na ciepło prąd elektryczny o wysoce słanych cechach, tak słabych iż żadne inne akcesorium nie było by w stanie z niego korzystać.

Ubytki są gigantyczne bateria

Energię wytworzoną przez turbinę wiatrową mamy możliwość zmagazynować w akumulatorach. W tym celu wymagane staje się jej przetworzenie. Ubytki nie są gigantyczne a bateria akumulatorów potrafi wykorzystać szerokie spektrum mocy. Akumulator będzie się ładował sprawniej lub wolniej swoją drogą magazynując uzyskaną energię. Niestety każde ładowanie / rozładowanie akumulatora krok po kroku wiedzie do jego zużycia oraz przybliża czas wydatków na wymianę ogniw.

Wyjście przyzwalające, stopniu co

Najefektywniejszym sposobem jest oddanie energii do sieci. To rozwiązanie przyzwalające, tak jak akumulator, na wykorzystywanie szerokiego spektrum mocy. Przy tym nie ma wady akumulatora polegającej na postępującym zużyciu. 

 ;

Oznacza to, przykład zapotrzebowanie korporacji

Nasza gospodarka w 98 proc. opiera się na węglu. Znaczy to, że np zapotrzebowanie korporacji przemysłowych na prąd w prawie całości powlekane jest poprzez wypalanie paliw kopalnych, którego u ludzi nie brakuje. Problemem są jednakże wzrastające koszty wydobycia węgla, po który trzeba sięgać coraz głębiej.

Częstszego występowania anomalii meteorologicznych

Tymczasem tego typu polityka energetyczna ma swe minusy - negatywnie oddziałuje na środowisko. Spalanie węgla wywołuje emisję CO2, jaki zanieczyszcza środowisko i przysłuża się do ocieplania klimatu, niekorzystnych przekształceń (np. coraz częstszego występowania anomalii meteorologicznych w postaci susz, powodzi, gradobić, gwałtownych burz).

Jak? przykładowo rozwijanie alternatywnych metod

Najistotniej wpływowe państwa naszego świata, w tym Unia Europejska, postanowiły dla dobra ludzkości zainicjować pewne działania zmierzające do poprawy sytuacji. Stwierdzając dosłownie Ue pragnie zminimalizować emisję CO2. Jak? Przykładowo poprzez rozwijanie alternatywnych metod produkcji energii.

Jedną z nich jest energetyka wiatrowa. W naszej ojczyźnie działa ok kilkanaście farm wiatrowych (parków wiatrowych). W 2008 r. łączna tych wyżej wymienionych mocy wynosiła 280 megawatów. Dla porównania w tym samym czasie niemieckie elektrownie wiatrowe produkowały 80 razy więcej mocy. W sumie w sześciu krajach Ue moc turbin wiatrowych przekracza 1 gigawat.